Kullanım Koşulları & Sözleşme

Kullanım Koşulları

1 – Biriz Art Project, satıcı için bir aracıdır.

2 – Satışa sunulan tüm eşyalar 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa göre Topkapı Sarayı Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi uzmanlarınca kontrol edilmekte, kanun kapsamına giren ve gerekli görülenlere belge verilmektedir.

3 – Şirketimizce satışa sunulan eserler müzayededen önce teşhir edilmektedir. Alıcının, müzayede öncesi malları incelediği ve kontrol ettirdiği kabul edilir. Müzayedede bulunan eserler haliyle satışa sunulur. Eserlerin yanına haliyle yazmak zorunluluğu yoktur.

4 – Müzayedede satışa sunulan eserlerin; Restorasyon, tamir veya bazı bölümlerinin yenilenmesinden dolayı şirketimiz sorumlu değildir. Ancak bir resmin rantuvale olması veya bir heykelin kırılarak tamir edilmesi durumunda şirketimiz, bunu belirtecektir. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Malın hakiki rengini, tonunu ve durumunu göstermeyebilir.

5 – Şirketimiz satışa sunduğu türk ve yabancı ressamlara ait eserlerin otantikliğini garanti eder. Eserin tesliminden sonra itiraz kabul edilmez.

6 – Müzayedemizdeki tüm eserlerin muhammen bedelleri vardır. Satış bu bedeli bulduğu takdirde gerçekleşir. Satış internet sitemizden pey sürmek suretiyle yapılır, başka yöntemler dikkate alınmaz.

7 – İnternetteki canlı müzayedeye katılmak için üyelik formundaki bilgilerin doldurulması ve bu sözleşmenin onaylanması gerekli ve mecburidir.

1 TL ile 100 TL arası için 10 TL.
100 TL ile 500 TL arası için 25 TL.
500 TL ile 1.000 TL arası için 50 TL.
1.000 TL ile 2.500 TL arası için 100 TL.
2.500 TL ile 5.000 TL arası için 250 TL.
5.000 TL ile 10.000 TL arası için 500 TL.
10.000 TL’den sonra 1.000 TL

8 – Alıcı, müzayedede satın aldığı eserin bedeliyle birlikte eseri kazandığı fiyat üzerinden ek olarak % 5 şirketimizin komisyonunu, % 18 KDV‘sini ve komisyon ücretinin KDV‘sini satıştan sonraki 7 gün içinde peşin olarak ödemek zorundadır. Fatura bedelinin tamamını ödemezse mal alıcıya teslim edilmez ve firmamız herhangi bir ihtara gerek kalmadan satış akdini tek taraflı feshe yetkili olup uğradığı zararını ve masraflarını ticari faiz ile birlikte talep etmeye, dilerse fatura bedelinin tamamını, fatura tarihinden itibaren aylık % 10 temerrüt faizi ve masraflarıyla birlikte tahsil ve derhal kanuni takibat yapabilecektir.

Ödeme çek ile yapıldığı takdirde, çek tahsil edilmeden mal alıcıya teslim edilemez. Koşullarımızda belirtilen ödeme süresinden sonra teslim alınan riskinden firmamız sorunlu değildir.

Satılan eserin teslim yeri firmamız adresidir. Alıcının isteği ve sorumluluğu altında nakliye ve sigorta masrafları alıcı tarafından ödenmesi suretiyle, bildirdiği yurtiçi veya yurtdışı lojistik kuruluşu görevlendirilebilir.

9 – Satılan tüm eserlere fatura verilir. Adres değişikliği firmamıza bildirilmediği takdirde sitemizdeki üyelik formunda belirtilen adrese yapılan tebligatlar ve işlemler geçerlidir.

10 – Şirketimiz müzayedeye dilediği kişileri kabul etmemek veya satış yapmamak, müzayedeye koyduğu malı geri çekmek, başka mallarla birlikte satmak, birbirinden ayırmak veya satışı reddetmek, katalog sıra numarasını izlememek, artırım oranlarına uymamak yetkisine sahiptir.

11 – Online müzayede sözleşmesini onaylayan ve katılan her kişi ya da kuruluş yukarıdaki koşulları peşinen kabul ve taahhüt etmiş demektir.

Müzayede katılım şartlarından doğan uyuşmazlıklarda İstanbul mahkemeleri ve İcra daireleri yetkilidir.

12 – Müzayedeye katılarak 8.000 TL ve daha yüksek bir bedelle eser satın alan gerçek ve tüzel kişilere 4208 sayılı kanun gereğince kimlik tespiti yapılacaktır.

13 – Müzayedede satışa sunulan eserlerin katalog değeri eserin gerçek değeri değil müzayede başlangıç fiyatıdır. Müzayede bitiş saati web sayfamızda ki saatin bitişine göredir. Server’dan doğacak zaman farklılığından firmamız sorumlu değildir.

14 – Müzayede kapsamında satışa sunulan eserlerin hak sahibinin rızası dışında elden çıkmış olması durumunda hukuki sorumluluk eserin satışa arzını talep eden kişiye aittir.

15 – İnternet sitemizde yayınlanan her türlü yazı ve fotoğraf Biriz Art Project yazılı izni olmadan yayınlanamaz ve her hangi bir şekilde kullanılamaz.

16 – 5846 sayılı kanunun 45. maddesi ve Bakanlar Kurulunun 27.09.2006 tarihli ve 2006 / 10880 sayılı kararı uyarınca, bu kapsamda, belge düzenine uyulması koşulu ile sanatçılara, hak sahiplerine veya GESAM’a ödenmesi gerekli paylar ile ilgili olarak müzayedede eserleri satılacak olan eser sahiplerine Biriz Art Project rücu hakkı saklıdır.

Teslimat Koşulları

Ürün ödemesini nasıl yapacağım?

Satın almak istediğiniz ürünlerin ödemesini kredi kartı ile veya banka hesaplarımızdan birine havaleEFT yaparak ödeyebilirsiniz. Tüm VISA ve MASTERCARD’lar ile güvenli bir şekilde ödemenizi yapabilirsiniz. Sistemimiz Güvenli Ödeme Sistemi ile müşteri arasında gidip gelen bilgilerin güvenliği, SSL (Secure Socket Layer) adı verilen bir katman tarafindan sağlanmaktadır. 128 Bit SSL sertifikalı Ödeme Sistemimizde, Kredi Kartı bilgileriniz ya da bilgilerinizin herhangi bir parçası kaydedilmemektedir ve kredi kartınızı size tahsis eden banka haricinde hiç bir kişi tarafından kart bilgilerinize erişilememektedir. Kredi Kartı bilgileriniz, güvenli bölgede girilip doğrulandıktan sonra bankanızın onaylama sistemine gönderilir ve bankanızdan gelen onay ile ödemeniz gerçekleştirilmiş olur. Kredi kartı bilgilerinizde herhangi bir yanlışlık varsa ya da limitiniz yetersizse, bankanız, sistemimize bir hata kodu gönderir.

Biriz Art Project hiçbir müşterisinin kredi kartı bilgilerini sisteminde saklamamaktadır. Havale veya EFT ile yapacağınız ödemeleri sipariş verildikten sonra 7 iş günü içerisinde yapmalısınız. 7 iş günü içerisinde yapılmayan ödemelerin siparişleri iptal edilir.

Teslim ve iade şartları nelerdir?

Teslimat süresi, ödeme yaptığınız tarihten itibaren 3 iş günü, kargo şubelerinin bulunmadığı ilçe ve köyler için ise 5 iş günüdür. (Yasal olarak kargo teslim süresi en çok 7 gündür.)

Ürünü teslim alırken kargo görevlisi tarafından verilen belgeleri mutlaka imzalayınız.

Bu belgeler tüketici haklarınızı kullanmanız için gerekli belgelerdir. K.K.T.C. ve yurtdışından verilen siparişlerde bedel farketmeksizin kargo ücreti alıcıya aittir. Kargo ücreti, almış olduğunuz ürünün bedeline, miktarına ve hacmine göre değişebilir. Satın alacağınız ürün ve hizmetlerin garanti koşulları satın aldığınız ürün ve hizmetlerin türüne göre değişiklik göstermektedir. Ürününüzü teslim alırken kargo görevlisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer ürün yanlış yada üründe herhangi bir hasar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü geri gönderiniz. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

Herhangi bir nedenle ürünü geri iade etmek istediğinizde mutlaka önce tarafımıza bilgi veriniz. İlgili kanunlara göre ürünü size teslim edildiği şekilde iade etmelisiniz. Aksi takdirde hak kayıplarına uğrayabilirsiniz. Alışverişten caymak hakkınızı kullanmanız durumunda satın aldığınız ürün Biriz Art Project’e ulaştığı andan itibaren en geç yirmi (20) gün içerisinde ürün bedeli tarafınıza iade edecektir. Size teslim edilen ürünlerin ambalajını, kutusunu ve faturasını iade hakkınızı kullanabilmeniz için mutlaka saklayınız. Aksi takdirde ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.

Hangi illerden sipariş verilebilir?

Türkiye’nin her yerinden sipariş verilebilmektedir.

Siparişim ne kadar sürede elime geçer?

Teslimat süresi, onaylanan ve ödeme yaptığınız tarihten itibaren İl Merkezleri için En Fazla 3 iş günü, kargo şubesi olmayan ilçeler için ise 5 iş günüdür. (Yasal olarak kargo teslim süresi en çok 7 gündür.)

Siparişim elime ulaşmadı?

Siparişiniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için çağrı merkezimizden müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Fiyatlara K.D.V. dahil midir?

Fiyatlarımıza K.D.V. dahil değildir.

Satın alınan eserlerden komisyon alınıyor mu ?

Satın aldığınız eserlerin üzerine %5 komisyon ve KDV ilave edilecektir.

Ürünler ve Fiyatlar Güncel midir?

Sitede belirtilen fiyatlar günceldir. Sitemiz her müzayede ve sergide güncellenmektedir.

Teslimat adresini sipariş verdikten sonra değiştirebilir miyim?

Ürününüz size teslim edilmek üzere kargoya verildikten sonra adres değişikliği yapılamamaktadır.

Hangi kredi kartlarını ile ödeme yapabilirim?

Tek çekim ile tüm banka kartlarından ödeme yapabilirsiniz. Kartınızın Vısa veya Mastercard olması yeterlidir.

Kredi kartım onaylanmadı ne yapabilirim?

Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir.

Lütfen aşağıdaki maddeleri gözden geçiriniz.

1 . Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
2 . Kart numarasını hatalı girmeniz,
3 . Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
4 . Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
5 . Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,
6 . Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
7 . Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir. Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

TESLİMAT

Teslimat ücreti ne kadardır?

Satın aldığınız ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi tarafından Biriz Art Project güvencesi ile tarafınıza ulaştırılacaktır.

Kargo şirketi teslim yapacağı adreste kimseyi bulamazsa ne olur?

Bize verdiğiniz adreste olmamanız durumunda, kargo firması size bir bilgi kartı bırakır. Kartta bulunan telefon numarasından kargo şirketiyle irtibat kurmanız gerekmektedir.

Güvenli Ödeme

ÜYELİK BİLGİLERİNİZİN GİZLİLİĞİ VE GÜVENLİĞİ

Biriz Art Project’e üye olmak için girmiş olduğunuz tüm bilgiler, sistem tarafından 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır.

Biriz Art Project bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri gönderebilir. Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Neden 3D Secure Sistemini Kullanmalıyım?

3D Secure sistemi kredi kartı alışverişlerinde olmazsa olmazlardan birisi haline gelmiştir. Bu sistemin benzeri pos makinelerinde kullanılan Chip&Pin uygulamasına benzer bir yöntemle çalışmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz başkalarının elinde olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için bu alışveriş kesinlikle onaylanmayacaktır. Yani hesabınızdan para çekilmeyecektir. Böylelikle kredi kartı sahteciliğinin önüne geçilmiş olunacaktır. Biriz Art Project olarak ta bizim hedefimiz 3D secure sistem alt yapımızı en iyi şekilde kullanmak ve sanal pos uygulamasının güvenliğini sağlamaktır.

3D Secure Sisteminin Güvenliği?

Alışveriş sırasında müşterinin kendi kredi kartını kullandığını teyit etmek amaçlı kullanılan bir sistemdir. Şifrenizi sadece siz bildiğiniz için alışverişi de sadece siz yapabilirsiniz. Bu nedenle şifrenizi kimse ile paylaşmayınız.

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Şirketimiz, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur. Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği şirketimiz tarafından Kredi Kartları Sahtekarlığı ‘na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir. SSL sertifikalı online alışveriş Sitemiz, Türkiye’nin en yaygın online ödeme altyapılarına sahip Garanti e-ticaret Ortak Ödeme Sayfası kullanmaktadır.

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

E-POSTA GÜVENLİĞİ

Sitemiz Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Şirketimiz e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

İptal / Ödeme Koşulları

Tüketici sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye teslimden itibaren 7 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Şirketimiz tarafından ürünün iade edilebilmesi için ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, ürünün yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır. Kargo teslim fişinin ve satış faturasının aslının ve kargo paketi üzerinde bulunan 2. nüshasının iadesi zorunludur. Bu belgelerin tarafımıza ulaşmasını takip eden 20 gün içinde ürün bedelinin müşterinin kredi kartına iade edilmesi için Biriz Art Project girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafından olacak aksaklıklardan Biriz Art Project sorumlu değildir. Ürün iadesi yapan kullanıcı ürünün gidiş ve dönüş kargo bedelini ödemekle yükümlüdür.